Den ergonomiske klassiker, HÅG Capisco 8106 kontorstol i sort alcantara med poleret alu-fodkryds med gummibanehjul.
Stolen har en 200 mm gaslift, der kan justeres i højden fra 50-69 cm samt flere funktioner, så brugeren med sikkerhed, kan opnå den bedst mulige sidde- og arbejdsstilling.
| Brand / Producent | HÅG |
| Model | Capisco 8106 |
| Designer | Peter Opsvik |
| Farve | Sort |
| Stof / Materiale | Alcantara |
| Gaslift | 200 mm |
| Siddehøjde | 50-69 cm |
| Hjultype | Gummibanehjul |
| Stelfarve | Poleret aluminium |
| Armlæn | Ja |
| Justerbare armlæn | Nej |
| Sædedybderegulering | Ja |
| Sædevip bagover | Ja |
| Højdejusterbar ryg | Ja |
| Indstillelig vippemodstand | Ja |
| Max. vægtbelastning | 110 kg |