HÅG H04 Credo kontorstol med den populære hjerteformede ryg, nybetrukket med sort fame og med sort fodkryds.
Gasliften på 200 mm giver mulighed for at justere siddehøjden fra 50-69 cm, og har mange funktioner, der giver både en behagelig komfort samt en optimal, ergonomisk arbejdsstilling de mange timer på kontoret.
| Brand / Producent | HÅG |
| Model | Credo |
| Farve | Sort |
| Stof / Materiale | Fame |
| Gaslift | 200 mm |
| Siddehøjde | 50-69 cm |
| Hjultype | Gummibanehjul |
| Stelfarve | Sort |
| Armlæn | Nej |
| Sædedybderegulering | Ja |
| Sædevip forover | Ja |
| Sædevip bagover | Ja |
| Højdejusterbar ryg | Ja |
| Indstillelig vippemodstand | Ja |
| Max. vægtbelastning | 110 kg |