HÅG Creed 6004 kontorstol i gråsort kunstlæder med gråt fodkryds og medium ryghøjde.
Stolen har mange funktioner, der giver både en behagelig komfort samt en optimal, ergonomisk arbejdsstilling. Heriblandt den unikke HÅG in Balance®-teknologi, der naturligt følger kroppens bevægelser, de mange stilsiddende timer på kontoret.
Bemærk! Ny udstillingsmodel.
| Brand / Producent | HÅG |
| Model | Creed 6004 |
| Farve | Gråsort |
| Stof / Materiale | Valencia kunstlæder (VAN9035) |
| Gaslift | Standard / medium (200 mm) |
| Siddehøjde | 45-64 cm |
| Hjultype | Gummibanehjul |
| Stelfarve | Grå |
| Sædedybderegulering | Ja |
| Sædevip forover | Ja |
| Sædevip bagover | Ja |
| Højdejusterbar ryg | I kombination med sædedybde |
| Justerbar lændestøtte | Ja |
| Nakkestøtte | Nej |
| Indstillelig vippemodstand | Ja |
| Max. vægtbelastning | 110 kg |