HÅG H04 4200 kontorstol i sort fame med i mat grå alu-fodkryds. Stolen har mange funktioner, der giver både en behagelig komfort samt en optimal, ergonomisk arbejdsstilling. Heriblandt den unikke HÅG in Balance®-teknologi, der naturligt følger kroppens bevægelser, de mange stilsiddende timer på kontoret.
| Brand / Producent | HÅG |
| Model | H04 4200 |
| Farve | Sort |
| Stof / Materiale | Fame |
| Gaslift | Standard (200 mm) |
| Siddehøjde | 46,5-64,5 cm |
| Hjultype | Gummibanehjul |
| Stelfarve | Mat grå |
| Armlæn | Nej |
| Sædedybderegulering | Ja |
| Sædevip forover | Ja |
| Sædevip bagover | Ja |
| Højdejusterbar ryg | Ja |
| Indstillelig vippemodstand | Ja |
| Max. vægtbelastning | 110 kg |