HÅG H04 Credo kontorstol i sort fame med høj ryg og gaslift i standardhøjde.
Den ergonomiske kvalitetsstol har flere funktioner – heriblandt justerbar sædedybde og HÅG in-Balance-system (balanceret, glidende vippefunktion for- og bagover), og kan derved nemt tilpasses den enkelte bruger, for optimal sidde- og arbejdsstilling.
| Brand / Producent | HÅG |
| Model | H04 Credo |
| Farve | Sort |
| Stof / Materiale | Xtreme (100% genanvendt polyester) |
| Gaslift | 200 mm |
| Siddehøjde | 51-70 cm |
| Hjultype | Gummibanehjul |
| Stelfarve | Grå |
| Armlæn | Nej |
| Sædedybderegulering | Ja |
| Sædevip bagover | Ja |
| Højdejusterbar ryg | Ja |
| Max. vægtbelastning | 110 kg |